Fotowoltaika Kielce i nie tylko. Zajmujemy się od 2016 roku profesjonalnym montażem instalacji fotowoltaicznych.

Wszystkie komponenty które stosujemy to sprawdzone, markowe produkty.

Inwertery: Fronius, Kaco, SMA.

Panele: Winaico, Q.CElls

Stosujemy zabezpieczenia: ograniczniki przepięć po strone AC i DC, rozłączniki izolacyjne, wyłączniki różnicowo -prądowe. Do każdej instalacji wykonujemy uziemienie oraz pomiary elektryczne.

Wypełniamy wnioski do programu „Mój Prąd” – dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej/

Wypełniamy i dostarczamy dokumentację do Zakładu Energetycznego.

Jesteśmy przedstawicielem banku Alior Bank. Pomagamy w uzyskaniu nisko oprocentowanego kredytu (RRSO – 5,7 % w skali roku).

Przed przystąpieniem do prac sporządzamy audyt tak aby dopasować instalację do państwa potrzeb oraz wykonujemy projekt. Przygotowujemy ofertę – na tym etapie klienci nie ponoszą żadnych kosztów.

Zdjęcia i relacje z naszych inwestycji znajdziecie również na: https://www.facebook.com/rodarelektro/

Ogniwa fotowoltaiczne  to ogniwa słoneczne które służą do bezpośredniej przemiany energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Nie musi być słońce, wystarczy że jest jasny dzień i już ogniwa produkują nam prąd, który wykorzystujemy zgodnie z naszymi potrzebami. Należy zauważyć że w ten sposób pozyskiwania energii jest zupełnie za darmo – tak właśnie działają odnawialne źródła energii. Oczywiście należy wziąć pod uwagę koszt takiego przedsięwzięcia, jednak jego zwrot następuje już w chwili otrzymania pierwszych kilowatów energii – pierwszych, za które już nie płacimy lokalnemu dystrybutorowi, który do rachunków dolicza różnego rodzaju stałe, zmienne czy przesyłowe lub abonament. Często nawet nie korzystając z prądu płacimy za niego –połowa rachunku to zużyty prąd, druga połowa to opłaty inne, tu sprawa jest prosta- jeden koszt budowy i żadnych opłat później tylko czysty zysk!

Ogniwa dzielimy na dwa podstawowe rodzaje:

  • monokrystaliczne
  • polikrystaliczne

Monokrystaliczne zbudowane są z pojedynczych ogniw, które tworzone są z jednorodnego kryształu krzemu o uporządkowanej budowie zewnętrznej. Wyprodukowany w ten sposób panel posiada najwyższy poziom sprawności i żywotności, jednak zwiększa się ich cena.

Polikrystaliczne zbudowane są z ogniw które z kolei zbudowane są z połączonych wielu małych kryształów krzemu. Ich powierzchnia nie jest jednolita przez co zmniejsza się ich wydajność ale dzięki temu są o wiele tańsze.