Nasza firma od wielu lat specjalizuje się w montażu inteligentnych systemów. Preferujemy Polskie produkty:

Nexwell (FOX, NEXO), Grenton,  Fibaro, Deimic :

www.nexwell.eu
www.grenton.pl
www.deimic.pl
www.fibaro.com/pl

Inteligentny budynek zwiększa funkcjonalność oraz konfort, wiele czynności wykonuje za nas, oszczędza energię, zwiększa bezpieczeństwo jego uzytkownków. Informuje nas o zdarzeniach na telefon w postaci sms, zdjęć czy filmów. Mamy możliwość z dowolnego miejsca na świecie gdzie jest dotęp do internetu lub sieci GSM podejrzeć stan systemu i sprawdzić co się dzieje w naszym budynku. Budynek może dostosowywać się do warunków pogodowych panujących na zewnątrz, zwjększając czy zmniejsząjąc temperaturę w pomieszczeniach, sterując roletami itp.

Fibaro

System FIBARO to obecnie najtańsze rozwiązanie automatyki budynkowej dostępne  na naszym rynku.
Umożliwia bezinwazyjną instalację. Nie ma potrzeby kładzenia kilometrów przewodów, kucia bruzd i związanym z tym drogim remontem mieszkania czy domu. Najważniejszą cechą i zaletą jest to iż możemy system zamontować w starych instalacjach.  Zminiaturyzowane moduły instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej lub natynkowej za włącznik np: światła, rolety, itd. Moduły działają w każdej instalacjii nawet możemy je zamontować w puszkach gdzie niema przewodu neutral „0” – jest to jedyny produkt który to umożliwia.

Kompatybilność i technologia Z-wave

Dzięi technologi Z-wave i kompatybilonści daje pełną swobodę sterowania i komunikacji, współpracuje z większością telefonów komórkowych, dostępnych na rynku.

Współpracuje z produktami bezprzewodowymi ponad 300 niezależnych producentów i wszystkimi pozostałymi urządzeniami, którymi sterować mogą konkurencyjne systemy.

Współpracuje ze wszystkimi dostępnymi na rynku kamerami IP. Po wykryciu zdarzenia system może wysłać zdjęcie lub film na Twoją komórkę.

Interfejs graficzny

Posiada bardzo prosty interfejs konfiguracyjny, za pośrednictwem którego w dowolnej chwili możesz zmienić zależności, sceny i całą inteligencje systemu z dowolnego komputera, przy tym nie potrzebystosowania specjalistycznego zazwyczaj płatnego oprogramowanie i wzywanie serwisu. Można to zrobić samemu.

Panel reagujący na gesty – SWIPE

 SWIPE wykrywa nasze gesty te proste jak machnięcie ręką ale również ich kombinacje. Gesty mogą służyć do załącznia czuwania systemu alarmowego, oświetlenia, wysterować roletami, zaworem wody, automatami bramowymi. SWIPE wygląda i może działać jak elektroniczna ramka na fotografie ale potrafi dużo dużo więcej …

Multisensor

Niewielkich rozmiarów urządzenie (44 mm średnicy)  ma wbudowane cztery różne czujniki. Wykrywa ruch, dokonuje pomiaru temperatury, natężenia oświetlenia oraz posiada akcelerometr który wykryje zmianę swojego położenia oraz na przykład poinformuje nas o trzęsieniu ziemi. Multisensor może być wykorzystany jako czujnik wykrywający ruch do systemu alarmowego, sterowania oświetleniem, może służyć jako termostat, czy poinformować nas o sabotażu w razie próby zmiany jego położenia.

Nexwell

System Nexwell to bardzo rozbudowany i zaawansowany system inteligentnego budynku. Dzięki licznym sterownikom i panelom daje nam  nieograniczone możliwości sterowania urządzeniami.

Sterowanie oświetleniem:

 • włączanie i wyłączanie oświetlenia na podstawie czujników ruchu, czujników obecności, czujników zmierzchowych itp.
 • włączanie i wyłączanie oświetlenia na podstawie harmonogramów
 • automatyczne wyłączanie świateł w domu po uzbrojeniu alarmu
 • symulacja obecności gdy domownicy są na dłuższym urlopie
 • kojarzenie oświetlenia, rolet, ekranów projektora w sceny świetlne sterowane jednym gestem
 • zapalnie świateł nocą na podstawie czujnika ruchu w korytarzach na 50% mocy po to by nie razić w oczy.
 • mrugnięcie oświetleniem w wybranych pomieszczeniach gdy ktoś wchodzi do domu lub gdy ktoś nacisnął przycisk na furtce domofonu, albo gdy chcemy dać do zrozumienia dzieciom, że są zbyt głośne.

Sterowanie ogrzewaniem:

 • wyłączanie strefy grzewczej, rekuperatora, klimatyzatora po otwarciu okna lub drzwi tarasowych
 • strefowe zarządzenie ciepłem w zależności od obecności domowników (uzbrojony/rozbrojony alarm) i pory dnia (zmienne ustawienia dla strefy zależne od czasu)
 • sterowanie różnymi źródłami ciepła stosownie do parametru bezwładności cieplnej (np. bazowanie na ogrzewaniu podłogowym wspieranym chwilowym dogrzewaniem elektrycznym)

System alarmowy:

 • symulacja obecności (np. rolety i światło), gdy na długo opuszczasz dom
 • automatyczne otwarcie bram i rolet na wypadek alarmu przeciwpożarowego
 • automatyczne zamykanie zaworów mediów na wypadek alarmu zalania, wykrycia gazu.
 • zwracające na siebie uwagę miganie wszystkich świateł domu na wypadek alarmu włamania bądź pożaru
 • automatyczne rozbrajanie strefy nocnej gdy ktoś nadchodzi od części nieuzbrojonej wnętrza domu (tzw. nocne wędrówki)
 • zwracanie uwagi systemu na zapomniane otwarte okna
 • powiadamianie o alarmach wybranych osób i instytucji
 • przełączenie systemu wentylacji na alarm pożarowy
 • wykorzystywanie czujników ruchu do sterowania oświetleniem
 • wykorzystywanie kontaktronów okiennych do sterowania ogrzewaniem

Interfejsy użytkownika – manipulatory